آدم های خسته کننده

پخش ویدیو

سلام به روی ماهتون خوبی؟ امروز میخواهم یه سوال ازتون بپرسم تا به حال تجربه کردید کنار آدمی میشین ساعت ها اصلا احساس خستگی نمی کنید حتی خیلی وقت ها زمان اصلا متوجه نمیشی چند ساعت کنار این آدم بودید. بعد بعضی از آدمها نویسد که کنارشون میشینی اینقدر خسته کننده و بی انرژی هستند که شما دیگه اصلا دوست ندارید بیشتر از نیم ساعت کنار این آدم باشی. تمام مدت دنبال راه فرار هستی که از پیش اون آدم بلند بشی.

به نظرتون چی میشه که آدم ها از دست ما خسته می شوند و ما میشیم اون آدم نیم ساعته و تمام مدت تلاش میکنن که هر جوری شده از کنار ما فلنگ رو بزنن و برن؟ میخوام شسته رفته اش را بهت بگم چند تا آیتم وجود دارد در علم روانشناسی میگه اگر ما این رفتار را داشته باشیم، آدم ها زود از دست ما خسته میشوند. اگر دوست دارید امروز با من همراه باشید تا تمام آیتم ها رو بهت بگم.

منفی بافی و فاجعه سازی یکی از آیتم های مهم که آدما اگه این ویژگی را دارند, خیلی خسته کننده و کسل میشن واسه دور و بریاشون! دیدین بعضی از آدم ها همش آیه یأس می خوانند. ناامیدن همش خاطرات بد اتفاقات بد. این آدم ها جزء آن دسته آدم هایی هستند که برای ما آدمها خسته کننده شاید اولش برامون جذاب باشند که اتفاق بد و منفی را دارن میگن بعد از این مدت دیگه خوش مان نمی آید.

پس اگر میخواهی آدمی باشید که جذاب باشی خسته کننده نباشد و دیگران از کنارتون لذت ببرند اول از همه دقت کن که اتفاقات بد رو خیلی برایشان مرور نکنیم. همش ناامید نباشیم از نداری و بی پولی و اقتصاد و… وضعیت مالی و چیزهایی که منفی هستن برای آدما نشینی بگی.

غر زدن و نق زدن تا به حال به این فکر کردی؟ وقتی کنار آدم هستیم میگیم اه چه وضع رانندگی! چرا انقد ترافیکه! حالم از این آدمها به هم میخوره و مشابه اینها که میگی اون آدم از تو فرار میکنه و دوس نداره که کنارت باشه. اگه میخوای که آدم خسته کننده نباشی دقت کن آدم جذاب ویژگی اصلی شان چیه، همیشه میخندن و انرژی مثبت دارند و اتفاقات بعد هم حتی به اتفاقات مثبت و خوب تعبیر میکنند. پس آدم خسته کننده یه ویژگی دیگر هم اینکه غر زیاد میزنه.

آدم های پرحرف و آدم های کم جرف، جالبه چه تو پر حرف باشی و چه کم حرف، حوصله طرفو سر میبریم. آدم پرحرف اینقدر حرف می زند که خسته ات میکند و فرصتی نمیده که تو صحبت کنی. آدم کم حرفم چون هیچی نمیگه باز حوصله تان را سر می برد و خستت میکنه. میانه رو بودند و نسبی رفتار کردن هم میتونه کلی بهتون کمک کنه.

یعنی کم گوی و گزیده گوی، قشنگتره دیگه هم صحبت بکن هم کم حرف باش!

ویژگی چهارم خود ببینی، خود شیفتگی، تکبر داشتن میتونه آدم ها را خسته کند. وقتی تو به یکی که میرسید تمام مدت از وسایل خودت بیای تعریف کنی اون چیزی که تو داری خیلی ارزشمندتر و بهتر قیمتی تر از مال بقیه است. یا این حس را به طرف مقابل بدی که احساس بکند در تمام مدت دنبال اینی که حرف خود را به کرسی بنشانی. اینجاست که میتونید یه آدم خسته کننده بشه چون آدمها دوست دارن یکم ابراز وجود بکنند خودشان را نشان بدهند. پس وقتی ما میگیم هی از خودمان تعریف کنیم تمام مدت می خواهیم قوانین قانون خودمان را در رابطه محکم جایش را بکنیم. چه اتفاقی می افتد؟

آدم بعد از یه مدتی از دست ما خسته می شود و از ما فاصله می گیره. توسعه من به عنوان روانشناس هم ۴ تا آیتم را انجام بده ببین چقدر رابطه ها قشنگتر میشه. اینا چهارتا شاه کلید اصلی روابط آدم هایی که می خواهند جذاب باشند هست اگر این کار را انجام دادی. می بینید که چقدر روابط بالا قشنگ تر میشه واسه آدما دوست داشتنی تر هستید. موفق باشید.

نمایش این ویدئو از یوتوب دکتر ولی زاده

آرشیو ویدئو های آموزشی در سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *