درگیری آدم ها در رابطه قبلی

پخش ویدیو

سلام به روی ماهتون امروز میخوام در مورد موضوع درگیری بعضی از آدمها که هنوز در رابطه قبلی شان گیر کرده اند، باقی ماندن صحبت کنم. پس با من همراه باش!

امروز داشتم مرور میکردم جلسات مشاوره ام و بعد جالبه احساس کردم که یکی از پر چالش ترین جلسات مشاورم همیشه جلسه هست که یه مراجعه روبروی من میشینه و میگه هنوز پارتنر هم درگیر رابطه قبلیشه. قبول داری که خیلی از ماها در ذهنمان یه عالم موضوع پرونده باز داریم اما از نظر من روان شناس به نظرم بدترین نوع پرونده باز یا موضوع یاز هر کدام از ماها این میتونه باشه که ما هنوز پرونده باز از رابطه قبلی یا پارتنر قبلی مان را در ذهن خودمان هر روز مرور کنیم.

جالبه بهتون بگم که یکی از آسیب رسان ترین پرونده های باز دقیقا همین پرونده های باز رابطه قبلی یا فکر کردن به پارتنر قبلیه. تمام آدمهایی که از رابطه قبلشون اومدن بیرون و خشم دارن و عصبانین از دست پارتنر قبلیشون یا اینکه طرف پارتنر قبلیشو انقدر دوس داره و درگیری عاطفی داره که هنوز اون پرونده بازه براش ذهنش درگیر پارتنر قبلیش میشه ولی رابطه جدیدو شروع کرده. و جالبه بهتون بگم که رابطه جدیدشان رو در حال مقایسه کردن هست با پارتنر قبلیش.

و چقدر ذهنش آلوده هست و تمام مدت رابطه الانش داره رابطه قبلیش رو مرور میکنه. یه توصیه دارم براتون ازتون میخوام تا زمانی که رابطه قبلی خودتونو، هم ذهنی و هم فیزیکی و هم روانی برای همیشه کات نکردید وارد رابطه جدیدی نشوید.  این اتفاق هایی که شاید احساسش نکنید ولی میتواند رابطه جدیدتان یه سایه خیلی پررنگ روش بیندازد و حتی اثرات منفی آن رابطه قبلی را در رابطه جدیدتان نیز ببینیم.

من به عنوان یه روان شناس می خواهم به شما توصیه کنم تا زمانی که رابطه قبلیت را فراموش نکردی. ازش نیومدی بیرون، حتی ذهنی و روانی، خواهش میکنم فرد بعدی را قربانی نکنی و وارد رابطه جدید نشی! اینجا فقط به خودت آسیب نمیزنی. وقتی مثلث تشکیل میدی احتمال اینکه حتی پارتنر قبلیت را هم درگیر کنید. پس دست از مثلث سازی در رابطه هایتان بردارید.

یه نکته دیگه هم جالبه بهتون بگم این که اگر شما میخواهی وارد رابطه با کسی بشی فایل گذشته رو بستی حتما بررسی کنید که پارتنر جدید آیا رابطه قبلی اش را بسته یا مدام داره از اون آدم حرف میزنه. یا از خاطراتش براتون دیگه از اتفاقای بینشون برات تعریف میکنه. اگه اون آدم هنوز درگیر رابطه قبلیشه یا اینکه همش احساس میکنه شما در کانون توجه مقایسه کردن هستی اگر هر کدام از این اتفاقات داره میفته با صراحت و شفافیت بیان به طرف مقابل بداند که این احساس خوشایند نیست برای شما و تمایل دارید که رابطه یه رابطه سالم باشد و اکنون فرد توانش را ندارد که رابطه قبلیشو حتی از نظر ذهنی بذاره کنار.

من فکر می کنم که انتخاب درستی نکردی با تمام ویژگی های مثبت شما باید این آدم را عطاش رو به لقاش ببخشیم. برای همیشه بگذارش کنار.!

توصیه من به عنوان روان شناس اگر وارد رابطه جدیدی شدیم و رابطه قبلیت رو گذاشته کنار پس هر عکس خاطره گیفت یا کادویی که از فرد قبلی توی زندگیت است را جمع آوری بکن و در فضای خارج از فضایی که شاید هر روز از صبح تا شب بتوانیم آن ها را ببینیم و مرور خاطرات برامون بشه بزار و بجای آن گیفت ها و کادو ها, عکس ها و خاطرات.خاطرات پارتنر جدیدتو برای خودت جلو چشم بگذارد و آن ها را مرور کن.

یادت باشه اگه قراره پارت جدید یه زندگی خوب و قشنگی را برایتان بسازد باید خاطرات فرد قبلی را بگذارید کنار و با آن خاطره سازی بکنی دیگه چه رابطه قبلی خوب یا بد گذشته. همین الان تصمیم بگیر و تو ذهن خودت برای همیشه پرونده پارتنر قبلی را ببند. این یادت باشه اگه نمیتونی پارتنر قبلی رو در ذهن و توی خاطرات در روان بذاریش کنار شما فرد ایده آلی برای ادامه رابطه یه فرد سالم را نداریم.

نمایش این ویدئو از یوتوب دکتر ولی زاده

آرشیو ویدئو های آموزشی در سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *