رفیق بازی در رابطه

پخش ویدیو

سلام به روی ماهت اون خوبی امروز میخوام در مورد موضوع رفیق بازی صحبت کنم. آیا به نظر شما آدم رفیق باز میتواند آسیب به ازدواج و رابطه اش بزند؟ اگر رفیق بازی رو تعریفش اینه که یه آدمی باشه که خیلی وقت واسه دوستاش میگذارد و از صبح تا شب درگیر دوستاشه و اگر قرار باشد یه سفر بره دونفری با پارتنرش، نمیتونه سفر برود و باید حتما دوست و رفیقاش هم همراه خودشون بکند. بله قطعآ میگم که این نوع رفیق بازی میتواند آسیب به رابطه بزند.

اما از یه طرفم این نکته خیلی مهمه توی یه رابطه ۲ نفره استقلال فردی و آزادی طرف مقابل مان را نگیریم. بد نیست که این آدم شاید یه موقع هایی نیاز داشته باشد که با دوستان خودش سفر برود. من اصلا در مورد کمیت و تعداد سفرها چیزی نمیگم. یا اینکه طرف مقابل در طول روز یا هفته نیاز به صحبت کردن یا گپ زدن با دوستان و اطرافیانش باشد.

اما از یه طرف هم این توجه بکن یه استقلال فردی و آزادی طرف مقابل تو توی رابطه ۲ نفره در نظر بگیری و تو حق نداری که به طرف مقابلت بگی اجازه نداری با دوستات سفر بری. چرا وقت میزاری با دوستات گپ میزنی و حرف میزنی، طول هفته چقدر این دوستات تو زندگی تو ولوعن. شما اجازه این رفتار را نداری. مطمئنم دور و برتان آدم هایی را دیدیم که در رابطه ۲ نفره شان به کارت نشون می گویند. هرجا میخوای بری با من برو و بهش اجازه نمیدن حتی طرف با مادر, خواهر, برادر و پدر خودش یعنی، افراد درجه اول زندگیش جای تنهایی بدون حضور پارتنرش بره! اینا از همون دست رفتارهای مشابه که در رابطه استقلال فردی و آزادی فرد را داری میگیری ازش.

چقدر خوبه که یاد بگیریم تعادل ایجاد کنیم برای وقت گذرانی با دوستان و شریک عاطفی مان و با محدود کردن همدیگر در رابطه آسیب بیشتر و جدی تری به رابطه مان نزنیم. ما روان شناسان خیلی وقت ها توصیه می کنیم به ۲ تا فردی که کنار همدیگر سال ها دارن زندگی میکنن که به طرف اجازه بدن که با دوستانش یا حتی تنها به مسافرت برود یه زمانی را برایش مشخص کنید که این آدم برای خودش تنها باشد و استقلال فردی داشته باشد.

اما یه نکته خیلی مهم است. وقتی آدم ها این فرصت را به طرف مقابل شان میدهند به پر و پاچه طرف مقابل نپیچن و با طرف درگیر نشوند. یه کاری نکند به اصطلاح معمول که می گیم از دماغ طرف دربیاورند. این رو من دکتر شیرین به شما ضمانت میدهم. اگر بتوانید در رابطه در مسیر درست سلامت راهکارهایی را که بهت گفتم ایجاد بکنی عشق و علاقه را در رابطه همیشگی و دائمی می کنی. البته این یادت باشد که بیشترین خوشگذرانی وقت گذاشتن و باید با شریک عاطفی ما خانواده مان داشته باشیم و لحظات قشنگ واسه همدیگه رقم بزنید.

نمایش این ویدئو از یوتوب دکتر ولی زاده

آرشیو ویدئو های آموزشی در سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *