سحر خیز بودن

پخش ویدیو

سلام به روی ماهتون خوبی؟ چقدر این جمله رو از بچگی تو ذهن همه ما فرو کردند سحرخیز باش تا کام روا شوی چقدر بهش اعتقاد داری چقدر فکر میکنید این جمله واقعیه؟ آیا همه آدم های موفق سحر خیزند؟ آیا واقعآ به نظر شماها لازم برای اینکه موفق شیم صبح زود بلند بشیم؟ خیلی از آدم های قدیمی زندگی ما مثل عمه ها مثل دایی ها و پدربزرگ مادربزرگ های ما اعتقادشون اینه که روزی رو صبح العل طلوع می دهند.


هر کس صبح زود بلند شود روزیش آماده است و اگر صبح زود بلند نشی دیگه از اون روزی خبری نیست. باید بگم درسته که میگن اول صبح که بلند میشی همون صبح زود بچگیامون کل انرژی داریم و وقت داریم.  و می توانیم با زمان بیشتر و انرژی بیشتر وقت بگذاریم برای کارهامون اما میخوام بهت بگم که در مورد خیلی از کارها این قانون صدق نمی کند.


چقدر تو اطراف تان آدم را دیدی که یه اصطلاح قدیمی داشتیم می گفتند طرف تا لنگ ظهر گرفته خوابیده چقدر از این آدم ها دور و برتان دارید. میدانستی در علم روانشناسی فیزیولوژیک بدن میگن یه سری از شخصیت ها اصلا باید بخوابند تایم بیشتری از صبح خواب باشند و وقتی بیدار می شوند بهتر فعالیت هایشان را انجام میدهند و این خیلی مهمه که تو این ۲ تا آیتم را در نظر بگیری که بعضی از مشاغل شغل ها و بعضی از افراد با تایپ فیزیولوژیکی بدن شان می توانند تا یه بخش از تایم روز را اینها خواب باشد یا حتی خیلی وقت ها کارشان را از ظهر شروع کند. مگر ایراد داره؟


اصلن اینو قبول داری که بعضی از آدم ها فعالیت و سطح انرژی بالا شون در شب هاست و بهترین کیفیت کارشان در زمانی که شب شروع میکنن به انجام فعالیت و بر عکس ما یه سری از آدم هارو داریم که شب کاملا انرژی شان پایین و اون سطح انرژی بالا را در صبح تجربه میکند و بهترین فعالیت های روزشان را صبح زود انجام میدهند. بابا اصلا میخوام بهت بگم بعضی از مشاغل شغلا صبح العل طلوع برایشان معنایی ندارد. و آنها باید یه تایم از صبح بگذرد تا بتوانند شروع به کار بکنند. پس اولین راهکار این است که بتوانیم به عنوان یه فرد در زندگی بهترین سطح بازدهی یا باید ریتم بدن خودت را شناسایی کنید. ببینید جزو دسته افرادی هستی که تو شبا فعالیت بهتر است یا صبح زود بهتر فعالیت انجام میدی? اون موقعی که تشخیص دادی بعد تصمیم بگیرد که چه شغلی را باید انتخاب کنید و چه فعالیت هایی را که اولویت بیشتری دارند. کدام یک از تایم های شبانه روز انجامش بدهید.

اصلا میدونی چیه اگر شب تا دیروقت بیدار بودی و صبح هم تا لنگ ظهر گرفتی خوابیدی به خودت بگو نوش جونم دیشب تمام کارها را انجام دادم و الان دارم استراحت میکنم. چرا انقدر مثل خوره به جانت می افتد و میگی نباید من بگیرم بخوابم الان همه ۱۱, ۱۲, یه ظهر است و همه دنبال زندگیشونن. یه موقع هایی بعد نیز این باور را تغییر بدهی و یا در مسیر درست حرکت بکنیم.


پس توصیه بهت میکنم که اگر قراره یه کار را در زندگی انجام بدهید یه شغل داشته باشی دنبال نظام های باور و غلط و کهنه و قدیمی نباشی آنها را دور بریز چون اگر بیای با آن نظام باور قدیمی و کهنه مسیر زندگی و شغلت را انتخاب کنی مطمئنا دچار تضاد میشی. خب خیلی مهمه وقتی تو نظام باورت این باشه که صبح زود باید بلند بشی تا کام روا باشی و سحرخیز باشی تا بتوانی بهترین مسیر زندگیتو انتخاب کنی. در نهایت چه اتفاقی میفته تو فردی هستی که باید پاسی از شب بیدار باشی و جز افرادی هستید که انرژی اصلی تو یا به اصطلاح روان شناسان گلدن تایم انرژیت تو شبه آن زمانی که خب این تو رو دچار تناقص میکند و مطمئنا نمی توانی موفق عمل کنی.

نمایش این ویدئو از یوتوب دکتر ولی زاده

آرشیو ویدئو های آموزشی در سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *