شخصیت های خودشیفته قسمت دوم

دو دسته از افراد در علم روانشانسی خود شیفته هستند 

دسته اول دسته ای هستند که تمام وقت و هزینه را برای خودشون میزارند و خرج ظاهر خوشون می کنند ، دسته دوم افرادی هستند که هوش و ذکاوت خودشون را به رخ بقیه میکشند و همیشه خودشون را بالاتر از بقیه میبینند .

جالبه که بدانید دسته سومی هم هست که حتما در اطراف خودتون دیده اید ، افرادی هستند که بسیار لوس و لجباز هستند که رفتار های بچه گانه ای دارند و خیلی زود قهر میکنند و رفتار هایی دارند کا پخته و بالغ نیست .

اما ریشه رفتار های خود شیفته از کجا می اید ؟

یه گوشه از ان ها بر میگرده به زمان کودکی ان ها که همیشه میگن که ما یه بچه که بیشتر نداریم و تمام خواسته های ان ها رو براوردن میکنند .

برای همینه که بچه های امروزی بی انگیزه شدن و هیچ چیزی برای اون ها جذاب نیست برای اینکه پدر مادر ها اجازه نمی دهند که اب تو دل بچشون تکون بخوره و ریشه های یک فرد خود شیفته را در تربیت فرزند خود رشد می دهند .

ویژگی افراد خود شیفته اینه که اون ها تحمل ندارند و هر چیزی را که بخواهند باید سریع به دست بیارند .

دوست دارید یک سری راهکار یاد بگیرید ؟ یا یکسری بینش بهتون بدیم و اگاه بشیم که از مسیر خود شیفتگی خارج بشید ؟

یکسری از افراد که دارند در معرض خود شیفتگی قرار میگیرند زمانی بزارید و کارهاشو به تعویق بندازید ، بزار منتظر بشه برای چیزی که می خواهد بدست بیاره و بابت ان چیز تلاش کنه تا بدستش بیاره ، قرار نیست که افراد یک جا بشینن و همه چیز برای ان ها فراهم باشد .

در حضور فرزند خود هرگز شروع نکنید به مسخره کردن اطرافیان برای اینکه خود شیفتگی به همین صورت ها شکل میگیرد .

و در نهایت ازتون میخواهیم که حتما برای یکبار هم که شده به یک مشاوره و یا روانشناس مراجعه کنید و اجازه بدید که شما را به درجه ای از خود شناسی برساند .

ارتباط با دکتر ولی زاده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *