صدای مشاور را در هر مکان و هر زمان می توانید بشنوید، شما در هر زمانی ممکن است به مشورت با شخصی دانا نیازمند باشید، حال این زمان در مکانی دور از دسترس به خانواده، مشاور و … باشد.

صدای مشاوره به صورت مشاوره تلفنی در هر مکانی با هماهنگی مرکز مشاوره خانه شیرین توسط مشاوران و روانشناسان برتر خانه شیرین و دکتر شیرین ولی زاده در جهت کمک رسانی به شما و بهبود سلامت روان تک تک شما دوستان آماده پاسخگویی به شما می باشد.

 احساس نیاز به یک مشاور می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و فقط نمی توان آن را به اختلالات، طرحواره ها و تروماها و…نسبت داد. گاهی بسیاری از مراجعه ها به روانشناس در موضوع مشاوره تحصیلی، برنامه ریزی درسی، کارگاه های آموزشی است و معمولا با پیشرفت و تغییرات چشمگیری همراه می باشد.

در مرکز تخصصی مشاوره ی خانه شیرین چه خدماتی ارائه می شود؟

مشاوران مجرب با مشاوره و درصورت نیاز با اجرای تست های روانشناختی می توانند شما را نسبت به مشکلات خانوادگی و حتی زناشویی آگاه کنند و با کمک خودتان به حل اختلافات خانوادگی و زناشویی بپردازند . امروزه شرایط مختلفی موجب می شود تا شما خود را نیازمند یک مشاور خانواده ببینید و در شرایط حساس زندگی از نظرات یک روانشناس خانواده  ی مجرب بهره مند شوید تنها کافی است از باورهای غلط عامیانه بپرهیزید.

در مرکز روانشناسی خانه ی شیرین ، به مدیریت خانم دکتر شیرین ولی زاده و کادرشون با بررسی موشکافانه ی مشکلات شما عزیزان کمک به بهبود و حل مساله ی شما انجام می شود.

موارد بسیاری می تواند در زندگی زوجین مشکلاتی ایجاد کنند اما یکی از شایع ترین این مسائل انتقادگری است . در جلسات مشاوره خانواده بارها مشاهده شده است که یکی از طرفین طرف مقابل خود را زیر رگبار انتقاد می گیرد  و پس از گذشت زمان این انتقاد های تند و گاها بی اساس اثرات مخربی در زندگی زناشویی آنها خواهد گذاشت و حتی در مواردی سلامت زیستی و روانی همسری که مدام مورد انتقاد همسرش است در معرض خطر قرار می گیرد  و در نهایت باعث عدم درک طرف متقابل ، دوری آنها  و ترک یکدیگر می شود. در مرکز مشاوره زناشویی، دکتر روانشناس می تواند مشاوره با زوجین را وسیله ای قرار دهد تا وضعیت زندگی آنها را بهبود بخشد و علت انتقادگری هر یک از طرفین را بفهمد و شناخت بهتری نسبت به زندگی مشترک به زوجین دهد تا با کمک خود آنها از این انتقاد های بی پایه و اساس جلوگیری کند. مشاوره زناشویی امروزه می تواند کلید راهگشای مشکلات زندگی بسیاری از جوانان باشد.

در ادامه مطالب زیر به بررسی بیشتر چند مورد شایع از انواع  مراجعه به مشاور می پردازیم:

 • مشاور تحصیلی

منظور از مشاوره تحصیلی ارائه اطلاعات لازم برای افزایش موفقیت تحصیلی است.

می توان گفت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان لازمه کار است. خصوصا افرادی که قصد موفقیت در کنکور و ورود به دانشگاه ها را دارند می توانند بهره زیادی از مشاوره تحصیلی ببرند.

در مرکز خانه شیرین مشاور تحصیلی روانشناسی است که سواد و تجربه کافی در افزایش توان تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را دارد.

 • مشاوره ی ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج برای کسانی که می خواهند زندگی مشترک زناشویی را شروع کنند بسیار مناسب است زیرا که به زوجین کمک می کند تا با معیار های انتخاب همسر ،  و میزان همسان بودن با یکدیگر و راه های داشتن ازدواج موفق و اصول و مهارت های ارتباطی و بسیاری از موارد دیگر آشنا شوند.

 • زوج درمانی

اگر قصد این را دارید که رابطه زناشویی خود را حفظ و یا بازسازی کنید یادگیری مهارت های زناشویی مهم است زیرا که در آن مهارت هایی از قبیل گوش دادن ، ارتباط شفاف ، مذاکره کردن، مدیریت عصبانیت و … آشنا شده و برای داشتن رابطه سالم به کار ببرید.

 • سکس تراپی

درمان مشکلات جنسی با منشا روانشناختی که می تواند به روابط زوجین تاثیر بگذارد و روابط زناشویی آن هارا تخریب کند و  خانواده را با مشکلاتی مواجه سازد به همین دلیل درمان آن از اهمیت ویژهای برخوردار است.

 • خیانت زناشویی

خیانت زناشویی زندگی عاطفی هر فردی را به آشوب می کشاند. تغییر مداوم احساسات و پرخاشگری های مشکل ساز و به طور کلی به وجود آمدن طیف گسترده ای از احساسات منفی بعد از خیانت شامل سردرگمی ، بلاتکلیفی از آینده ، نگرانی درباره رابطه زناشویی ، اسیب های روانی و خشم و… را می توان دید . مشاور روانشناس خانواده خوب کمک می کند تا به درک چرایی این موضوع برسید و همچنین معنا بخشیدن به آن و کمک به فرد برای پشت سر گذاشتن رنجش ها و ملالت ها و حفظ ازدواج نقش دارد . از آن جایی که چنین مسائلی بر کودکان نیز تاثیر گذار است به همین دلیل کمک گرفتن از یک روانشناس عاقلانه خواهد بود تا شرایط خانواده تا حد امکان به حالت بهتری دست پیدا کند.

 • خانواده درمانی

خانواده درمانی در سلامت و عملکرد خانواده نقش بسیار بزرگی را ایفا می کند و می تواند کمک بزرگی در دوران سخت یا وجود مشکلات رفتاری و روانی در فردی از خانواده و حتی حل مشاجرات خانوادگی کمک کند.

 • روانشناسی کودک و مشاوره نوجوان و تربیت فرزند

بچه ها با دیدن رابطه پدر و مادر ، راه و رسم کنار آمدن با هم را می فهمند . طرز تعامل بچه ها با والدین ، با خواهر و برادر و همسالان عمدتا محصول رفتار و روابط پدر و مادرشان است نه حرف های آن ها به همین دلیل است که والدین نقش اساسی را در آینده فرزندان خود ایفا می کنند و همچنین طبق نظر روانشناسان خانواده وجود  فرزندان به هر شکلی بر رابطه زوجین نیز تاثیر می گذارد بر اساس روانشناسی خانواده خانه امن بهترین هدیه ای است که والدین می توانند به بچه ها بدهند و زمانی حاصل می شود که والدین برای هم وقت بگذارند  تا هم ازدواج و رابطه زناشویی تحکیم شود و هم  تاثیرات مثبتی به فرزندان خود بگذارند.

شایان ذکر است در مرکز مشاوره ی خانه ی شیرین ، کارگاه های متعددی مختص کودکان برگزار می شود که با طراحی های منحصر به فرد وحرفه ای برای کودکان ، از کودکان دلبندمان افرادی مسئولیت پذیر ، کوشا و مستقل می سازد. از آنجایی که فرزندان در دوران نوجوانی با تغییرات بسیاری رو به رو هستند و دوران حساسی به حساب می آید و رابطه بین نوجوان و والدین در این دوران نقش مهمی را ایفا میکند از این رو به دست آوردن دانش و آگاهی برای خانواده مناسب خواهد بود.

خدمات دیگری که مرکز مشاوره دکتر شیرین ولی زاده به کودکان و نوجوانان ارائه می دهد، مشاوره تحصیلی است که بخش مهمی از تحصیل و آموزش آنها را در بر می گیرد. مشاوران تحصیلی نقش مهمی درتمام مراحل درسی و شخصی دانش آموزان دارند و به آنها کمک می کنند  تا در شرایط نا مساعد بتوانند مشکلات خود را حل کنند و از پس مسائل منفی آنها که مانع پیشرفتشان می شود جلوگیری کنند و علاوه بر آن، به آنها کمک می کنند تا در شرایط مثبت بتوانند بیشترین بهره و پیشرفت را داشته باشند. حال که به بررسی ابعاد مختلف مشاوره پرداختیم، اکنون می خواهیم به معرفی چند ویژگی از یک مشاوره تلفنی کارآمد بپردازیم:

 • مشاوره تلفنی خوب، مشاوره ای است که آرام و متین و در عین حال پرانرژی و صریح باشد. می توان ادعا کرد که دکتر شیرین ولی زاده( ملقب به دکتر شیرین) به بمب انرژی در بین مراجعین معرف است.
  • مشاوره تلفنی خوب برای انتخاب رشته، مشاوره ای است که داوطلب، ضمن بیان توانمندی علمی خود، رشته های مشخصی را از قبل در نظر گرفته باشد تا با مشاور در میان بگذارد.
  • مشاوره تلفنی خوب، مشاوره ای است که مدت زمان زیادی طول نکشد .
  • مشاوره تلفنی خوب، مشاوره ای است که داوطلب، نکات کلیدی صحبت های مشاور را یادداشت برداری کند تا در مشاوره تلفنی دوم، پرسش های مشاوره اول را مجدد تکرار نکند.  پس حتما برای مشاوره با دکتر شیرین یادداشت برداری را فراموش نکنید.
  • مشاوره تلفنی خوب، مشاوره ای است که صادقانه، آگاهانه و بدون شاخ و برگ های اضافی و طرح موضوعاتی به مسیر مراجعه جهت مناسب می دهد.
  • و…

عوامل تاثیر گذار بر میزان تمایل افراد برای مراجعه به روانشناس

میزان تمایل و اعتماد افراد یک جامعه به متخصصان سلامت روان و یا نظام سلامت روان به عنوان یک کل منسجم به قابلیت توانمندی علمی و صلاحیت شخصیتی  روان شناسان آن جامعه بستگی دارد. به عبارتی به میزانی که راستی آزمایی مدارک علمی و سوابق تحصیلی روانشناسان در دسترس عموم افراد جامعه قرار  داشته باشد به همان میزان ، اعتماد و تمایل افراد افزایش می یابد.

 • پژوهش های صورت گرفته نشان میدهد  که این عوامل بر رفتارهای سلامت جویی افراد نه تنها در حوزه سلامت روان بلکه در تمامی حوزه های سلامتی و پزشکی نیز تأثیر بسزایی دارند .

توانایی حل مسئله توسط بهترین روانشناس تهران

متأسفانه در برخی موارد جزئی، روانشناسان حد و مرز اخلاقی را رد کرده و ارتباطی جز ارتباط دکتر و بیمار با فرد مراجعه کننده برقرار می‌کنند. در برخی موارد، بیمار چون در شرایط مناسب روحی و روانی به سر نمی‌برد، متوجه بدی عملکرد خود نیست. اما انتظار از دکتر روانشناس خوب، چیز دیگری است. این مسئله که یک فرد جزئی‌ترین مسائل زندگی خود را برای روانشناس بیان می‌کند، نباید پزشک را به اشتباه بیندازد. بنابراین، رعایت حد و مرز اصول اخلاقی را هیچ وقت فراموش نکنید.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید دکتر شیرین مدیر و موسس مجموعه های چندگانه خانه شیرین هستند و فقط خدمات مشاوره های تلفنی ارائه نمیدهند و شامل پانسیون مطالعاتی – پانسیون تحصیلی رفتاری-کارگاه ها ی آموزشی و… است. برای اطلاع از خدمات موسسه خانه شیرین می توانید به وبسایت دکتر شیرین ولی زاده مراجعه فرمائید.

ارتباط با صدای مشاور

همه این سخن ها برای شما دوست عزیز بود تا بتوانی به خوبی مشاوری را که می تواند بهترین همکاری و راهنمایی را برای شما داشته باشد انتخاب کنید.

کافیست از طریق سایت و یا تماس با مرکز روانشناسی خانه شیرین با مشاورین و روانشناسان ما آشنا شوید، مشکل خود را بیان کنید تا با انجام ارزیابی های لازم بتوانیم بهترین راهنمایی را برای شما داشته باشیم و شما را به صدای مشاوری که می تواند به شما کمک کند متصل نماییم.