طلاق قسمت اول

ایا میدانید تعریف طلاق چیه ؟ چه زمانی مردم به سوی طلاق می روند ؟ 

یک تعریفی کلاسیک از طلاق است که میگه ، ادم ها بیشتر در ۷ سال اول زندگیشون قبل از اینکه بچه ای تو زندگیشون باشه از هم طلاق میگیرند و بار دوم که میتونه طلاق انجام بگیرد در زمانیه که بچه اول خانواده در ۷ سال دوم به دنیا بیاد و دوره بعدی زمانی است که شما یک نوجوان دارید و وارد بحران های نوجوانتون شدید ، ما به این ها کار نداریم ما میخواهیم به شما بگیم که طلاق چطوری و کی بوجود میاد .

قبول دارید که دوام زندگی مشترک را امروزه خیلی کم میبینیم ؟ حتی قبل از شروع ازدواج ؟ ما نمیخواهیم بگیم که طلاق خوبه یا بده فقط میخواهیم که طلاق را بیشتر بشناسیم 

در بیشتر اوقات افرادی که طلاق میگیرند و از هم جدا میشوند دچار استرس هایی از اینده می شوند که ممکن است اگر این ها ادامه پیدا کند دچار افسردگی شوند .

خیلی وقت ها احساس کم بینی میکنند و میگن که من ادم با ارزشی نیستم ، تو خودشون فرو میرند و روابطشون را با افراد کم میکنند .

این ادم ها سرشار می شوند از احساس های منفی ،بدبین می شوند به اطرافیانشون خیلی وقت ها ترس دارند که شاید رابطه های اینده اشون هم با ادم خراب بشه . یا ترس از ازدواج مجدد دارند

چون این افراد ترس از این دارند که در رابطه جدید غرق شوند و دوباره یک انتخاب اشتباه کنند و موجب شکست بشه .

عواملی که باعث طلاق می شود ممکنه در همه افراد به یک شکلی نباشد 

احساسات و تجربه هایی که ادم ها بعد از طلاق تجربه میکنند ، میتونه نقطه اشتراک بین بقیه افراد باشه ، اولین مسئله اینه که فرد به خودش حق بده که حالش خوب نیست و نباید از خودش انتظار داشته باشه که بزودی بتونه برگرده به زندگی قبلی و روزمرگیش را انجام بدهد .
یا بعضی ادم هایی که بسیار هول هستند که سریع وارد رابطه جدیدی بشوند .

ادم ها وقتی طلاق میگیرند یک سری چیز عجیب غریب از اطرافیانشون می خواهن ، سطح انتظارشون عوض میشه ، یادتون باشه بعد از طلاق باید برای خودتون وقت بزارید تا قسمت های اسیب دیده خودت را ترمیم کنی و روند ترمیم ان با هر فردی متفاوت است .

ارتباط با دکتر ولی زاده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *